Dzień Matki Bożej Fatimskiej

13 maja 2018

Dziś przypada 101 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Stąd, po każdej Mszy świętej, zawierzaliśmy siebie i całą naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tekst zawierzenia zamieszczamy poniżej:

Maryjo, Niepokalana Pani z Fatimy!

Klęcząc przed Twoim wizerunkiem, pragniemy doświadczyć radości, która stała się udziałem błogosławionych dzieci:

Łucji, Hiacynty i Franciszka.

Biel Twoich szat przypomina nam o białej szacie otrzymanej na chrzcie świętym.

Pomóż nam, Maryjo, trwać w łasce uświęcającej, i w ten sposób przyoblekać się w Chrystusa.

Twoje złożone ręce oplecione różańcem, przypominają nam o modlitwie.

Pomóż nam, Maryjo, każdego dnia szukać chwil, w których będziemy przebywać w obecności Boga i serdecznie z Nim rozmawiać.

Złota korona na Twojej głowie przypomina nam o wiecznej nagrodzie,

która czeka nas w chwale nieba. Pomóż nam, Maryjo, tak żyć, byśmy na nią zasłużyli.

Matko nasza ukochana, w Twoim Niepokalanym sercu składamy i zawierzamy dzisiaj całą naszą wspólnotę parafialną.

Oddajemy Ci dzieci i młodzież, narzeczonych i małżonków, ojców i matki, wdowy i wdowców, osoby samotne i w podeszłym wieku.

Przyprowadzamy do Ciebie chorych i cierpiących, bezrobotnych i biednych

oraz wszystkich, którzy zmagają się z rozmaitymi trudnościami codziennego życia,

zwłaszcza tych, którzy uwikłali się w nałogi i grzeszne relacje.

Zawierzamy Tobie kapłanów oraz ludzi pracujących w różnych zawodach.

Chroń nas od grzechu i wszelkich przeciwności, które mogłyby odłączyć nas od Jezusa i Jego Kościoła.

Upraszaj nam silną wiarę, ufną nadzieję i wytrwałą miłość.

Pomóż nam iść drogą świętości i nigdy nie utracić ducha Ewangelii.

Strzeż w nas wartości narodowych i patriotycznych.

Naucz nas wszystkich prawdziwej postawy uniżenia i służby, budowania jedności, zgody i pokoju.

Wpatrując się w Ciebie, o Matko, chcemy uczyć się pokory, byśmy mogli być podobni do Chrystusa,

do którego nas prowadzisz, i na którego nieustannie wskazujesz.

Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Gdy modlisz się żarliwie, twoje serce i serce Boga stają się jak dwa kawałki wosku, które stapiają się ze sobą!

Jan Maria Vianney