Komunia Święta

Jest sakramentem ustanowionym przez Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy. Za każdym razem, gdy sprawowana jest Msza święta dokonuje się ta sama Ofiara, której Jezus dokonał w Wieczerniku. Nie jest to zatem ani przypomnienie ani naśladowanie w ścisłym sensie, ale jest to dokonywanie i uczestniczenie w tej samej Ofierze Jezusa. W czasie Mszy św. dokonuje się prawdziwa, realna i substancjalna przemiana chleba w Ciała Jezusa i wina w Krew Jezusa.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w naszym kraju Pierwsza Komunia święta odbywa się dla dzieci w wieku 9 lat (dawna II klasa szkoły podstawowej). Ze względu na zmiany w systemie oświaty Pierwsza Komunia św. w Kościele katolickim w Polsce odbywać się będzie zasadniczo dla dzieci z III klas szkół podstawowych.

Zgodnie ze zwyczajem w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej dbywać się będzie w sobotę poprzedzającą Uroczystość Bożego Ciała. W roku 2018 będzie to dzień 26 maja. Uroczystość poprzedzona jest pierwszą spowiedzią świętą w piątek.

Zapisy dzieci do I Komunii Świętej odbędą się we wrześniu 2017.

W Ciężkiej dla wszystkich podróży życia nie godzi się własnych ciężarów na cudze barki zwalać.

Adam Mickiewicz

89 0.16559195518494