Obchodzona 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny łączy się w naszej Ojczyźnie ze Świętem Wojska Polskiego.
Na podobnej zasadzie nasz parafianin, Sebastian Niklas, potrafi pogodzić miłość do Boga wyrażoną w ofiarnej służbie przy ołtarzu z pięknym przejawem miłości do Ojczyzny, wyrażając ją pragnieniem zaangażowania się w służbię wojskową.