W minioną niedzielę mieszkańcy Warzna zgromadzili się na wspólnej modlitwie z okazji pobłogosławienia odnowionych, historycznych krzyży przydrożnych, które górują nad ich miejscowością na dwóch przeciwległych pagórkach wyznaczających jej granice.
Plenerowe nabożeństwo zakończyło się modlitwą za zmarłych mieszkańców Warzna poległych w czasie II Wojny Światowej, których imiona i nazwiska upamiętnia kamienny obelisk przy kapliczce Najświętszej Dziewicy Maryi - Królowej pokoju, która jest patronką miejscowości.
Dziękujemy Parafianom z Warzna za piękne odnowienie krzyży oraz wszystkim mieszkańcom tej miejscowości, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, Różom Różańcowym, Zrzeszeniu Kaszubsko Pomorskiemu oraz Wójtowi Gminy za wspólną modlitwę oraz miłe spotkanie przy gościnnym stole.