„Bóg jest Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem, do Niego należy czas i wieczność" - przypomniał ks. Proboszcz modląc się z wiernymi podczas pobłogosławienia zegara słonecznego, który odsłonięto w Kielnie.
Zegar oraz wydarzenie jego odsłonięcia jest inicjatywą Stowarzyszenia „Z Kaszëb do świata".