WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej

29 marca 2018

W czwartek, 29 marca,  Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęliśmy w naszej parafii święty czas Triduum Paschalnego. Eucharystia miała bardzo uroczysty charakter. Była dziękczynieniem za ustanowienie sakramentu  Eucharystii i Kapłaństwa. Przewodniczył jej ks. proboszcz Franciszek Rompa, a homilię wygłosił ks. wikariusz Łukasz Białk, który zatrzymał się na rozważaniu słów: "do końca ich umiłował". Miłość  "do końca", to miłość do ostatnich granic. Taka miłość jest w Jezusie oraz w tych wszystkich, którzy pozwolą się Jemu pokochać i będą silni mocą Jego miłości - podkreślił kaznodzieja.

Na zakończenie Mszy świętej przedstawiciele Słuzby Liturgicznej oraz młodzież złożyli naszym kapłanom życzenia z okazji tak ważnego dla nich dnia.

Po Mszy świetej Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przeniesiono do Ołtarza Adoracji, zwanego również Ciemnicą. Każdy, kto chciał, mógł czuwać przy Panu do godz. 21:00.

Dziękujemy Klaudii Ptak za fotorelację z Mszy św., która dostępna jest w galerii.

Gdy modlisz się żarliwie, twoje serce i serce Boga stają się jak dwa kawałki wosku, które stapiają się ze sobą!

Jan Maria Vianney