POWITANIE PIELGRZYMKI OLIWSKIEJ

11 maja 2018

Dzisiaj o godz. 15:00 gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów, którzy z Gdańska Oliwy zdążają do Sanktuarium Maryjnego oraz Sanktuarium Męki Pańskiej w Wejherowie.

Tegoroczna Pielgrzymka Oliwska ma charakter szczególny, ponieważ wyrusza na pątniczy szlak już po raz 350.

Przewodnikiem pielgrzymki był ks. dr Adam Jeszka, wikariusz parafii katedralnej, któremu towarzyszyli ks. Władysław Pałys, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Gdyni Witominie oraz ks. Rafał Sarama, wikariusz parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku Przymorzu.

Nieodłacznym znakiem oliwskich pielgrzymów jest zabytkowy feretron z wizerunkiem Matki Najświętszej z Dzięciątkiem, który czczony jest jako obraz Matki Boskiej Oliwskiej.

Niech Maryja prowadzi oliwskich piegrzymów do spotkania z Jezusem Chrystusem nie tylko w czasie pielgrzymki ale również na drogach życia!

Ave Maria!

Przyjmijcie z pokorą każde cierpienie, wierząc, że jest ono potrzebne.

Mikołaj Gogol

92 0.11081123352051