Biały tydzień czyli świętowania ciąg dalszy

2 czerwca 2018

Po uroczystości I Komunii św., dzieci świętowały jeszcze przez cały tydzień uczestnicząc we Mszy św. Każdego dnia modliły się za tych, którzy są dla nich ważni i którzy zajmują szczególne miejsce w ich życiu.

W niedzielę wspominaliśmy dzień chrztu świętego. Dzieci modliły się za swoich rodziców chrzestnych.

W poniedziałek modliliśmy się za dziadków i babcie.

We wtorek i środę modliliśmy się z rodzicami najpierw zaprosiliśmy ojców a następnego dnia mamy. Dzieci modliły się za swoich rodziców, dziękując i prosząc Pana Boga, aby rodzicami się zawsze jak najlepiej opiekował. Była też okazja, aby każde dziecko podziękowało osobiście tacie i mamie za trud wychowania. W środę po Mszy św. każde dziecko otrzymało pamiątkę I Komunii św.

W czwartek dzieci komunijne wraz z całą wspólnotą parafialną uczestniczyły w procesji Bożego Ciała.

W piątek  szczególnie pamiętaliśmy o rodzeństwie. Każde dziecko zaprosiło do tej modlitwy swojego brata, siostrę lub kuzynostwo.  Piątek był również dniem poświęconym Sercu Pana Jezusa. Ksiądz Łukasz w homilii tłumaczył dzieciom skąd się wzięła i na czym polega idea pierwszych piątków miesiąca. Zachęcił wszystkich, by wprowadzić w życie tą piękną praktykę i starać się każdego dnia zbliżać się coraz bardziej do kochającego Serca Jezusa.

Sobotnią Mszą Świętą, zakończyliśmy czas białego tygodnia. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy do serca Pana Jezusa w Komunii Świętej. Niech ich biały tydzień trwa przez całe życie, a Zmartwychwstały Chrystus niech prowadzi je bezpiecznie przez piękne dzieciństwo, ku prawdziwej dojrzałości chrześcijańskiej.

Zapraszamy do galerii.

Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.

Łk 2,33-35