Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

18 listopada 2018

Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa. Odbyło się ono w niedzielę, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 12.30.

Nasz parafialny wieczernik po raz kolejny zgromadził dzieci i rodziców w jednym miejscu i jednym czasie. Książeczki dziś wręczone to kolejny dar ofiarowany dzieciom przez rodziców w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św.

Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni. 

Dzisiejsze nabożeństwo dało także możliwość wspólnej modlitwy o dobre przygotowanie dzieci do I Komunii św.

Idziemy dalej w kierunku do Pana Jezusa.

Dziękujemy Klaudii Ptak za zdjęcia, które możemy znaleźć w galerii.

Wierzyć - to oświetlać to, co ukryte.

św. Maksymilian Kolbe

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.073616981506348