MISTERIUM KRZYŻA

29 marca 2019

W piątek, 29 marca, odbyło się w naszej parafii Misterium Krzyża. Tego wieczoru w wielu kościołach w całej Polsce rozpoczęła się duszpasterska akcja „24 godziny dla Pana”. Był to czas, gdzie przez 24 godziny trwały modlitwy, adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, rozważanie słowa Bożego oraz sprawowany był sakrament pokuty i pojednania – spowiedź święta.

My również, w wymiarze parafii, włączyliśmy się to ogólnopolskie dzieło i ofiarowaliśmy jedną z dwudziestu czterech godzin, by być razem z Panem Jezusem, rozważając Jego mękę i śmierć.

Szczególną atmosferę tego wieczoru pomógł nam zbudować Zespół „Agape” z Żukowa, który przygotował stronę muzyczną. Rozważania przygotowała i poprowadziła młodzież – tegoroczni kandydaci do sakramentu bierzmowania.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że to dzieło modlitwy stało się możliwe. Dzięki możliwościom internetowym nasze Misterium Krzyża było po raz pierwszy w historii parafii transmitowane na żywo na stronie Facebookowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Transmisję z Misterium Krzyża można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/ParafiaKielno/videos/340722379897733

Gdzie jest oczyszczenie, tam też jest i oświecenie.

św. Grzegorz z Nazjanzu