DOŻYNKI PARAFIALNE 2019

8 września 2019

W niedzielę, 8 września 2019 r. przeżywaliśmy Dożynki Parafialne, czyli wielki dzień dziękczynienia dobremu Bogu za plony ziemi. Jest to święto rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców, którzy tego dnia proszą Boga o Jego błogosławieństwo dla swojej pracy. Ponadto Niedziela Dożynkowa stała się parafialnym Świętem Chleba, który dla wierzących jest nie tylko owocem pracy ludzkiej, ale przede wszystkim dziełem błogosławieństwa Bożego.

Gospodarzem tegorocznych Dożynek było Sołectwo z Rębisk, a zaszczytu bycia starostą Dożynek dostąpili państwo: Karolina i Piotr Czoska. Centralnym punktem dożynkowego dziękczynienia za plony była Msza święta sprawowana o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. proboszcza Franciszka Rompy, który wyraził serdeczne słowa wdzięczności wobec wszystkich mieszkańców Sołectwa Rębiska, zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Niedzieli Dożynkowej.

Ks. Łukasz Białk w okolicznościowej homilii zaprosił zgromadzonych do rozważenia słów z Modlitwy Pańskiej: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Kaznodzieja podkreślił, że prosząc Boga o chleb na dzisiaj stajemy wobec Niego w postawie zależności, której uczy nas Chrystus – najlepszy z Synów zależnych od Ojca.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Bądźcie dzielni i nabierzcie odwagi, wszyscy ufający PANU!

Psalm 31,25