KIELNO POD KRZYŻEM

15 września 2019

Jednocząc się z ogólnopolską akcją ewangelizacyjną „Polska pod Krzyżem”, przez całą niedzielę 15 września, przeżywamy w parafii wielkie święto ku czci Krzyża Pana Jezusa. Stosowną do tego okazją było również nawiedzenie naszej parafii przez Relikwie Krzyża Świętego. Uświadamialiśmy sobie, jak ważny jest Krzyż – znak zbawienia i miłości Boga do człowieka. Tego dnia wielu z parafian przyniosło do kościoła swoje domowe krzyże, dając ważne świadectwo, że potrzebujemy tego znaku w przestrzeni publicznej. Szczególnym momentem Eucharystii było wyznanie wiary w formie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz wybór Chrystusa Ukrzyżowanego na osobistego Pana i Zbawiciela. Również znak pokoju przekazany w czasie liturgii miał tej niedzieli wyjątkowe znaczenie.

Po Mszy świętej wielu z nas doświadczyło osobistego spotkania z Krzyżem Chrystusa poprzez dotknięcie Relikwii Krzyża Jerozolimskiego i krótką modlitwę przy tym szczególnym znaku zbawienia. W opinii licznych parafian była to naprawdę piękna, podniosła i wzruszająca niedziela. Chwała Panu!

Zapraszamy do bardzo bogatej galerii z tego wydarzenia.

A poniżej prezentujemy krótkie filmy z tego wydarzenia.

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury