SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PRZED PIERWSZĄ KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

22 września 2019

22 września 2019 r., po Mszy świętej o 12.30, odbyło się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Najważniejsze informacje:

1. Data I Komunii świętej: sobota 6 czerwca 2020 r.
  2. W ramach przygotowań do uroczystości przyjęcia I Komunii Świętej dzieci przychodzą na Mszę świętą w niedzielę o godz. 12:30. Jest to Msza z homilią dla dzieci. Jeśli zajdzie potrzeba spotkania organizacyjnego po Mszy świętej, to będzie ono wcześniej ogłoszone.
  3. Raz w miesiącu, na Mszy świętej o 12:30, planujemy pobłogosławienie przedmiotów religijnych, które dzieci otrzymują od rodziców w ramach przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej:
  • 6 października – pobłogosławienie Różańców (kupujemy we własnym zakresie)
  • 17 listopada – pobłogosławienie książeczek do nabożeństwa
  • 8 grudnia – pobłogosławienie medalików (kupujemy we własnym zakresie)
  • 2 lutego – pobłogosławienie świec (przynosimy świecę od chrztu)
  1. Rodzice wypełniają „Deklarację rodziców dziecka pierwszokomunijnego” i przynoszą ją na spotkanie w niedzielę 29 września.
  2. Dzieci nie ochrzczone w naszej parafii muszą dostarczyć do księdza Łukasza akt chrztu do dnia 27 października 2019 r.
  3. Dzieci nie będące z naszej parafii muszą dostarczyć do ks. Łukasza zgodę od swojego Proboszcza, że mogą się u nas przygotowywać i przyjąć I Komunię Świętą.
  4. Każde dziecko przygotowujące się do I Komunii Świętej musi posiadać Dzienniczek przygotowań pt. „Czekam na Ciebie Panie Jezu”. Zbieramy w nim naklejki i pieczątki potwierdzające obecność na Mszy świętej i nabożeństwach. W przypadku choroby dziecka, wpisujemy do rubryki datę oraz informację, że było ono chore. Jeżeli zaś dziecko uczestniczyło w Mszy świętej w innej parafii, przynosi podpis od księdza, który przewodniczył Mszy świętej w innej parafii.
  5. W październiku, który jest miesiącem modlitwy różańcowej dzieci są zobowiązane uczestniczyć 12 razy w Nabożeństwie Różańcowym w kościele w Kielnie. Jest też prośba, by dzieci, tak jak w poprzednich latach, przychodziły do pierwszej ławki i zaangażowały się w odmawianie różańca prowadząc poszczególne dziesiątki.
  6. W niedzielę, 29 września, dzieci otrzymają specjalną tabelkę z wykazem modlitw, których powinny się nauczyć. Wszystkie modlitwy należy zdać do końca kwietnia! Dzieci mogą zdawać modlitwy również w szkole na lekcji religii. Rodzice są zobowiązani przypilnować dziecko, by faktycznie opanowało modlitwę, którą chce zdać. Formułę spowiedzi świętej zdajemy na końcu naszych przygotowań.
  7. Dzieci będą przystępować do I Komunii Świętej w albach. Taki zwyczaj praktykowany jest w parafii od 7 lat. Krój alb będzie taki, jak przez dwa poprzednie lata. Istnieje zatem możliwość nabycia alby od poprzednich dwóch roczników.

Bądźcie dzielni i nabierzcie odwagi, wszyscy ufający PANU!

Psalm 31,25