XIX DZIEŃ PAPIESKI W KIELNIE

11 października 2019

Niedziela 13 października obchodzona była w całej Polsce jako XIX Dzień Papieski. W to ważne wydarzenie włączyliśmy się również w wymiarze naszej parafii. Najważniejszym momentem tego dnia była Msza święta, w czasie której słuchaliśmy słowa Bozego i przyjmowaliśmy Pana Jezusa w Komunii świętej. Po każdej Mszy świętej, przy śpiewie Litanii do św. Jana Pawła II, wychodziliśmy w procesji przed pomnik naszego Wielkiego Rodaka, by tam modlić się za rodziny naszej parafii i tych których kochamy.

Bardzo uroczysty charakter miała Msza święta o godz. 12:30, której oprawę muzyczną zapewniła Scholka "Barka JPII". Eucharystia rozpoczęła się od wprowadzenia Relikwii św. Jana Pawła II do kościoła. Po Mszy świętej zrobiliśmy wspólne zdjęcie parafian: „Żywa flaga dla Jana Pawła II”. Następnie przeszliśmy pod pomnik Świętego Papieża, by wypuścić przez dzieci cztery gołębe – symbol Dobrej Nowiny (Ewangelii) – niesionej przez misjonarzy na cztery strony świata.

W godzinach popołudniowych poprowadzony został Różaniec fatimski przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie o godz. 17:00 sprawowana była Msza święta zakończona procesją ze świecami z figurą MB Fatimskiej oraz Relikwiami św. Jana Pawła II.

To był piękny dzień, w którym czuło się duchową obecność Świętego Papieża wśród nas!

Zapraszamy do galerii.

Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć.

Ajschylos