MAMY CEREMONIARZA

12 października 2019

Miło nam poinformować, że w sobotę, 12 października, w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie, nasz parafianin: Mateusz Machaliński – Prezes Służby Liturgicznej, przyjął z rąk ks. biskupa Wiesława Szlachetki funkcję ceremoniarza pontyfikalnego Archidiecezji Gdańskiej.

To pierwsza tego typu funkcja objęta przez przedstawiciela ministrantów i lektorów z naszej parafii. Jest ona również wynikiem ukończonego z bardzo wysokim wynikiem kursu ceremoniarza, który odbywał się w Ochotnicy Dolnej koło Dunajca w minione wakacje, w dniach 17-28.08.2019 r.

Gratulując Mateuszowi objęcia zaszczytnej funkcji, dziękujemy jednocześnie wszystkim chłopakom: aspirantom, ministrantom i lektorom zaangażowanym w Służbę Liturgiczną działającą przy naszej parafii. Jako duszpasterze jesteśmy dumni z naszych ministrantów i lektorów i cieszy nas każdy ich sukces, który jest świadectwem pracy i osobistego rozwoju.

Przy tej okazji ponawiamy nasze zaproszenie do chłopców, który chcieliby zostać ministrantami: czekamy na Was!

Zapraszamy do GALERII.

Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł się jeszcze czegoś nowego nauczyć.

Ajschylos