Wyróżnienie piłkarskie

15 listopada 2019

Naszą parafię spotkał wielki zaszczyt. Zostaliśmy włączeni do diecezjalnego projektu pod nazwą „BOISKOW@ SIEĆ LUDZI ZAANGAŻOWANYCH”. To sportowe przedsięwzięcie jest wspólnym dziełem Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji oraz Klubu Piłkarskiego „Jantarek” z Władysławowa. Adresatami projektu są ministranci i lektorzy w wieku od 8 do 18 lat, którzy zostali zaproszeni do szkolenia w zakresie piłki nożnej. Reprezentantami naszej parafii w projekcie są następujący ministranci: Maciej Grzeńkowski, Marek Krauza, Oliwier Krauza, Wiktor Lewandowski, Dominik Machaliński, Artur Philipp, Karol Sewerynek, Jan Skrzyński, Kamil Szymański, Patryk Toporek, Piotr Toporek, Maksymilian Węzeł.

Celem projektu jest:

1. Prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci oraz warsztatów dla dzieci i rodziców
  2. Promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia
  3. Organizowanie turniejów i wydarzeń sportowych na terenie Archidiecezji Gdańskiej
  4. Promowanie wszelkich form aktywności fizycznej, które wpływają na poprawę kondycji fizycznej uczestników
  5. Promowanie wiedzy z zakresu profilaktyki dotyczącej e-uzależnień wśród dorosłych i dzieci

Pierwszy trening odbył się wczoraj, 15 listopada, na sali sportowej Społecznej Szkoły Podstawowej w Karczemkach pod czujnym okiem pani trener Marty Stasiulewicz. Trening był bezpośrednim przygotowaniem do Turnieju o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy do fotorelacji z pierwszego treningu.

Bądźcie dzielni i nabierzcie odwagi, wszyscy ufający PANU!

Psalm 31,25