POBLOGOSLAWIENIE KSIĄŻECZEK DO NABOŻEŃSTWA DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

17 listopada 2019

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców kolejny ważny dar – Książeczkę do nabożeństwa.

„Przekazanie książeczki dziecku przez rodzica jest bardzo wymownym gestem. To tak, jakby rodzice przekazywali mu wiarę w Boga i miłość do Kościoła. Bo przecież tym właśnie jest książeczka, która pobudza do osobistej modlitwy, pomaga w głębszym przeżywaniu sakramentów świętych oraz poprzez śpiew pieśni służy do aktywnego uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach, które sprawujemy w Kościele” – powiedział ks. Łukasz Białk podczas obrzędów pobłogosławienia.

Bądźcie dzielni i nabierzcie odwagi, wszyscy ufający PANU!

Psalm 31,25

93 0.13563203811646