POBLOGOSLAWIENIE KSIĄŻECZEK DO NABOŻEŃSTWA DLA DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

17 listopada 2019

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców kolejny ważny dar – Książeczkę do nabożeństwa.

„Przekazanie książeczki dziecku przez rodzica jest bardzo wymownym gestem. To tak, jakby rodzice przekazywali mu wiarę w Boga i miłość do Kościoła. Bo przecież tym właśnie jest książeczka, która pobudza do osobistej modlitwy, pomaga w głębszym przeżywaniu sakramentów świętych oraz poprzez śpiew pieśni służy do aktywnego uczestnictwa w liturgii i nabożeństwach, które sprawujemy w Kościele” – powiedział ks. Łukasz Białk podczas obrzędów pobłogosławienia.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe