NOWI MINISTRANCI NASZEJ PARAFII

25 listopada 2019

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada, obchodziliśmy ważny dzień dla Służby Liturgicznej naszej parafii. Na Mszy świętej o godz. 12:30, sprawowanej przez ks. Łukasza, pięciu naszych dotychczasowych aspirantów zostało uroczyście pobłogosławionych i przyjętych do Służby Liturgicznej w stopniu ministranta.

Do szczęśliwej piątki należą: Ksawery Hewelt, Wiktor Lewandowski, Paweł Majkowski, Kajetan Meyer, Piotr Toporek.

Nowi ministranci złożyli swoje przyrzeczenie przed księdzem Proboszczem, księdzem Opiekunem, swoimi kolegami ze Służby Liturgicznej oraz wszystkimi zgromadzonymi na liturgii. Następnie otrzymali kołnierz ministrancki, czyli właściwy strój liturgiczny wyrażający ich nowe zadania.

„To była piękna i wzruszająca uroczystość” – powiedzieli rodzice jednego z nowo ustanowionych ministrantów.

Rzeczywiście tak było!

Najserdeczniej gratulujemy naszym nowym ministrantom – „Pięciu Wspaniałym” oraz ich rodzinom!

Dziękujemy całej Służbie Liturgicznej za zaangażowanie w służbę przy ołtarzu oraz współtworzenie życia duszpasterskiego!

KRÓJUJ NAM CHRYSTE!

Zapraszamy do galerii.

Bądźcie dzielni i nabierzcie odwagi, wszyscy ufający PANU!

Psalm 31,25