W liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, po Mszy świętej roratniej, do naszej wspólnoty parafialnej zawitał niezwykły Gość – święty Biskup Mikołaj. Przybył z orszakiem aniołów oraz ochroniarzy. Przesłanie naszego Gościa było bardzo jasne: Prawdziwy Święty Mikołaj jest w niebie, gdzie cieszy się towarzystwem Jezusa, Maryi, Aniołów i Świętych. My na ziemi przebieramy się za Świętego Mikołaja i Jego orszak, po to, żeby uobecnić i naśladować dobro, które ukazał w swoim świętym życiu Biskup Mikołaj.
Patrząc na Świętego Mikołaja uświadamiamy sobie, że dobro zawsze rodzi dobro, a radość zawsze budzi radość. W sercach bardzo licznie zgromadzonych tego dnia w kościele dzieci, spotkanie ze Świętym Mikołajem pozostanie na długo w pamięci. Wszyscy chcemy naśladować dobro Świętego Mikołaja i uczyć się bezinteresownej dobroci dla innych!
Święty Mikołaju – módl się za nami!