ADWENTOWE AKCJE 2019

23 grudnia 2019

Przez cały tegoroczny Adwent najważniejszym naszym duchowym zadaniem, począwszy od najmłodszych aż na najstarszych skończywszy, było uczestnictwo w Roratach, które sprawowaliśmy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Poznawaliśmy postać Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszłym roku, dokładnie 7 czerwca, zostanie on ogłoszony błogosławionym.

Bardzo miłym akcentem za zakończenie Mszy roratniej było codzienne losowanie serduszek, na których dzieci wypisywały dobre uczynki wykonane przez nich każdego dnia. Dzieci, których serduszka zostały wylosowane otrzymywały upominek w postaci słodyczy lub maskotek. Wszystkie upominki były życzliwym darem naszych parafian, którzy uwierzyli w słowa, że w dawaniu prezentów kryje się ogromna radość! Ofiarodawcom dziękujemy za ewangeliczną hojność a dzieciom gratulujemy otrzymanych upominków.

Od III Niedzieli Adwentu, którą nazywamy Niedzielą Radości, doszły nam kolejne, nowe zadania adwentowe – oczywiście dla tych, którzy chcieli. Można było wykonać ozdobę choinkową w postaci aniołka – w tym roku przy żłóbku w kościele stanie choinka pt. „Aniołowie się radują”.

Innym zadaniem było napisanie kartki świątecznej z życzeniami na Boże Narodzenie. Adresatem własnoręcznie napisanych życzeń mogła być dowolna osoba w parafii lub poza parafią, ktoś krewny, znajomy, przyjaciel lub ktoś samotny, starszy, schorowany. Chodziło o to, by sprawić komuś niespodziewaną radość.

Kilka zdjęć w galerii

Boga nie można oszukać.