ŻYWA SZOPKA W KIELNIE

24 grudnia 2019

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenie, została otwarta żywa szopka usytuowana przed głównymi schodami prowadzącymi do naszego kościoła. Jej pomysłodawcą i wykonawcą jest pan Leszek Kowalewski, zaś wykonawcą drewnianego, okazałego Anioła jest pan Zbigniew Szymański. Obaj wykonawcy otrzymali specjalne wyróżnienie podczas Pasterki sprawowanej o godz. 24:00. W liście gratulacyjnym od ks. Proboszcza i ks. Wikariusza znalazły się takie słowa: „Jako duszpasterze wyrażamy wdzięczność za radosny i chętny udział w aktywnym współtworzeniu wspólnoty parafialnej”.

Warto zaznaczyć, że żywa szopka jest pierwszą tego typu konstrukcją wykonaną w historii naszej parafii specjalnie na Święta Bożego Narodzenia.

Żywa szopka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych, jaki i nieco starszych parafian oraz gości. „To bardzo miła niespodzianka, która dodaje spędzanym w tym roku świętom Bożego Narodzenia niezwykłego uroku” – taką między innymi wypowiedź zasłyszeliśmy od osób odwiedzających szopkę.

Boga nie można oszukać.

Ezop