XXVIII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11 lutego 2020

Dzisiaj, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy XXVIII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca, jak rodziny czy wolontariusze, towarzyszą chorym i cierpiącym.

W naszym kościele w intencji chorych na ciele i na duszy będziemy modlić się podczas Mszy świętej o godz. 16:15 i 17:00.

Śmierć, której ludzie się boją, to jest odłączenie duszy od ciała, natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni, to jest odłączenie od Boga.

Augustyn z Hippony