NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA PARAFII

25 marca 2020

Drodzy Parafianie!

Wprowadzone od dnia 25 marca 2020 r. przez Rządz i potwierdzone przez władze Kościoła w Polsce nowe środki zapobiegawcze rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, przynoszą również kolejne zmiany w funkcjonowaniu naszej Parafii:

1.    W Mszy świętej oraz innym obrzędzie liturgicznym sprawowanym w kościele może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

2.    Limit 5 osób obejmuje również Mszę świętą pogrzebową oraz obrzędy pożegnania na cmentarzu.

3.    Na Mszę świętą zapraszamy tylko 5 osób z rodziny, która zamówiła intencję na daną godzinę.

4.    Wchodzimy do kościoła tylko przez boczne drzwi i zajmujemy pierwsze ławki zachowując odstęp pomiędzy sobą.

5.    Prosimy również o roztropność w przychodzeniu na cmentarz w celu odwiedzania grobów naszych zmarłych oraz odpowiedzialne zachowanie, zgodne z obowiązującymi normami, w kontaktach z osobami spotykanymi na cmentarzu.

6.    Chorych będziemy odwiedzać w domach dopiero po ustaniu pandemii koronawirusa i zdjęciu przez Rząd wprowadzonych obostrzeń.

7.    Pięć osób, które przychodzi na Mszę świętą, zgodnie z zamawianą intencją, prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, gdyż inne możliwości spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi stają się bardzo ograniczone.

8.    O postanowieniach dotyczących obchodów Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego zostaniecie powiadomieni w osobnym komunikacie.

ZACHĘCAMY DO TRWANIA W MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, KTÓRĄ MOŻEMY ODMAWIAĆ W NASZYCH DOMACH CODZIENNIE O GODZ. 20:30.

Przypominamy też o MOŻLIWOŚCI MSZY ŚWIĘTEJ TRANSMITOWANEJ Z NASZEGO KOŚCIOŁA W NIEDZIELĘ O GODZ. 10:30 oraz RÓŻAŃCU TRANSMITOWANYM W PIĄTEK O GODZ. 20:30.

Prosimy o udostępnianie informacji pojawiających się na naszej stronie internetowej oraz facebookowej zwłaszcza tym osobom, które nie korzystają z Internetu.

Dziękujemy za wszelkie życzliwe komentarze oraz lajki pod publikowanymi przez nas informacjami. Są one dla nas znakiem jedności w tym trudnym czasie.

Pozostajemy w codziennej modlitwie oraz duchowej łączności z każdym z Was!

Ks. Franciszek Rompa – Proboszcz

Ks. Łukasz Białk – Wikariusz

Nie ma nic równie wielkiego jak Eucharystia. Gdyby Bóg miał coś cenniejszego - ofiarowałby nam to.

Św. Jan Maria Vianney