ZAWIERZENIE MARYI ŚWIATA, OJCZYZNY I PARAFII

25 marca 2020

ZAWIERZENIE MARYI ŚWIATA, OJCZYZNY I PARAFII

Wieczorem o godz. 19:30, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, miało miejsce ważne wydarzenie. Na prośbę biskupów naszego kraju, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii, włączył Polskę do modlitwy zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa oraz Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ta szczególna modlitwa zawierzenia została powtórzona również w Parafii św. Wojciecha w Kielnie. Uczynili to nasi duszpasterze godzinę później niż w Fatimie, czyli o 20:30, wtedy, kiedy modlili się kapłańskim Różańcem w kościele.

Wszyscy wierni naszej Parafiii zostali poproszeni, by uczynili to samo w swoich domach i rodzinach. Wielu, w odpowiedzi na tę prośbę, zawierzyło się, czyli oddało duchowo Jezusowi i Maryi, poświęcając siebie, swoje rodziny, naszą Parafię, Ojczyznę i cały świat.

Wierzymy, że to co się stało tego wieczoru, to nie była tylko kolejna modlitwa dodana do Różańca, ale w słowach zawierzenia daliśmy wszyscy wyraz bardzo świadomej postawy zaufania wobec Boga i Maryi oraz wzmożonego wołania do Nich tymi samymi słowami modlitwy.

Tekst modlitwy zawierzenia jest dostępny tutaj:   POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA W POLSCE NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA I NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Twoim obowiązkiem jest dążenie do świętości. - Tak, także i twoim. - Jak można myśleć, że jest to zadanie wyłącznie kapłanów i zakonników?

św. Josemaria Escrivá

93 0.19278001785278