PROGRAM TRIDUUM W NASZEJ PARAFII

5 kwietnia 2020

Zgodnie z wolą papieża Franciszka oraz władz Kościoła w Polsce OBCHODY WIELKIEGO TYGODNIA ORAZ TRIDUUM PASCHALNEGO BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ W TYM ROKU CAŁKOWICIE BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH W KOŚCIELE.

Taka sytuacja zdarza się w naszym życiu po raz pierwszy. Nie jest ona łatwa dla nikogo. Przyjęcie trudnych zasad nowego obchodzenia Świąt podyktowane jest panującą pandemią. Ufamy jednak, że wszyscy zatroszczymy się o to, by stworzyć w naszych rodzinach klimat KOŚCIOŁA DOMOWEGO.

W obliczu nowych wyzwań duszpasterskich nie wolno nam zaprzestać modlitwy! JEDYNĄ FORMĄ UCZESTNICTWA W LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO POZOSTAJE TRANSMISJA. Dlatego zapraszamy naszych parafian oraz wszystkich chętnych do przeżywania tych wyjątkowych dni w duchowej łączności z nami poprzez transmisję prowadzoną na stronie facebookowej naszej parafii (https://pl-pl.facebook.com/ParafiaKielno/). Plan transmisji wygląda następująco:

WIELKI CZWARTEK

transmisja Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.

WIELKI PIĄTEK

transmisja Liturgii na cześć Męki Pańskiej o godz. 18:00.

WIELKA SOBOTA

transmisja UROCZYSTEJ LITURGII WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20:00.

W tym roku w Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pokarmów, zwane „święconką”. Zachęcamy jednak do zatroszczenia się o rodzinną modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym, której propozycję umieszczamy na końcu ogłoszeń parafialnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

transmisja UROCZYSTEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PARAFII NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, które dokona się na schodach prowadzących do kościoła o godz. 6:00 i będzie w tym roku zastępowało procesję rezurekcyjną.

Bezpośrednio po błogosławieństwie będziemy transmitować

MSZĘ ŚWIĘTĄ W DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Poniedziałek Wielkanocny – transmisja Mszy świętej o godz. 10:30.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe