AKTUALNE ZASADY FUNKCJONOWANIA PARAFII

20 kwietnia 2020

W nawiązaniu do ogłoszeń parafialnych podanych w minioną niedzielę pragniemy poinformować, że od poniedziałku, 20 kwietnia, obowiązują nowe zasady funkcjonowania parafii.

1). ZASADY DOTYCZĄCE ŚWIĄTYNI

WMszy świętej oraz innych obrzędach liturgicznych sprawowanych w budynku kościoła może przebywać taka ilość wiernych, która spełnia zasadę 1 osoby na 10 m2, oprócz osób zaangażowanych przy ołtarzu. W NASZEJ ŚWIĄTYNI PARAFIALNEJ MOŻE ZATEM UCZESTNICZYĆ W MSZY ŚWIĘTEJ 50 OSÓB, oprócz osób sprawujących kult religijny w prezbiterium.

Prosimy o uszanowanie zasady, że pierwszeństwo do uczestnictwa w Mszy świętej mają ci, którzy zamówili intencję. Te osoby prosimy o obecność w kościele 20 minut przed Mszą świętą. Wszystkie osoby z trzydziestu, zamierzające być w świątyni prosimy o wchodzenie bocznymi drzwiami, dokonanie niezbędnej dezynfekcji dłoni oraz zachowanie zasady zasłaniania ust i nosa również w trakcie liturgii. Prosimy o przyjęcie zalecenia, że w obecnym czasie zachowujemy postawę przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

Aby ułatwić trzydziestce wiernych zajmowanie miejsc w kościele PRZEWIDZIANE MIEJSCA W KOŚCIELE ZOSTAŁY OZNACZONE KARTKĄ Z NUMEREM. W ten sposób każdy z trzydziestu uczestników liturgii ma zapewnione dla siebie miejsce spełniające obowiązujące zasady.

2). ZASADY DOTYCZĄCE POGRZEBU NA CMENTARZU

PODCZAS POGRZEBU MOŻE ZNAJDOWAĆ SIĘ NA CMENTARZU NIE WIĘCEJ 50 OSÓB, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.

Przypominamy, że w czasie sprawowania obrzędów na cmentarzu, uczestnicy pogrzebu zachowują zasadę zasłaniania ust i nosa.

* * *

Mamy nadzieję, że wzajemna wyrozumiałość oraz życzliwość związana z przyjęciem nowych zasad obowiązujących w świątyni parafialnej oraz na cmentarzu, pomogą nam zachować pokój serca tak ważny w przeżywaniu wspólnej modlitwy.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe