ŚWIĘTY FLORIAN – PATRON STRAŻAKÓW

4 maja 2020

4 maja wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Floriana, męczennika – Patrona Strażaków.

Przez wstawiennictwo św. Floriana prosimy dobrego Boga, by strzegł nas od pożarów i nieszczęść, które wynikają z działania żywiołów.

Naszą modlitwą obejmujemy też cały zespół OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KIELNIE, zarówno dorosłych jak i drużyny młodzieżowe: żeńską i męską.

Prosząc o błogosławieństwo Boże dla wszystkich strażaków, dziękujemy jednocześnie, że zawsze możemy na nich liczyć w przeprowadzeniu uroczystości religijnych w naszej parafii.

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe