4 maja wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Floriana, męczennika – Patrona Strażaków.
Przez wstawiennictwo św. Floriana prosimy dobrego Boga, by strzegł nas od pożarów i nieszczęść, które wynikają z działania żywiołów.
Naszą modlitwą obejmujemy też cały zespół OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W KIELNIE, zarówno dorosłych jak i drużyny młodzieżowe: żeńską i męską.
Prosząc o błogosławieństwo Boże dla wszystkich strażaków, dziękujemy jednocześnie, że zawsze możemy na nich liczyć w przeprowadzeniu uroczystości religijnych w naszej parafii.




