100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

17 maja 2020

W poniedziałek, 18 maja przeżywamy 100. Rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji pragniemy zaprosić parafian na specjalne NABOŻEŃSTWO MAJOWE pod hasłem: „STO SERC NA STULECIE URODZIN”. Odbędzie się ono przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy zgromadzić się na placu przed głównymi schodami do kościoła oraz wokół świątyni. Samochody prosimy zaparkować tylko na górnym parkingu. W ten sposób będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca na placu przed kościołem, by modlić się w większej liczbie osób i zachować zasady dotyczące odległości.

Zależy nam bardzo, by idea „STU SERC NA STULECIE URODZIN” zmobilizowała nas wszystkich, byśmy utworzyli co najmniej 100-osobową grupę, która zjednoczy się we wspólnej modlitwie.

Papieskie Nabożeństwo Majowe rozpocznie się o godz. 20:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim po godz. 21:00. Aby nasze wieczorne spotkanie ze Świętym Papieżem miało swój niepowtarzalny klimat, prosimy, by każdy zabrał ze sobą znicz (lampion), który będzie można później zostawić przy pomniku Naszego Wielkiego Rodaka.

Mamy nadzieję, że Pan Bóg pobłogosławi nam dobrą pogodą, która pozwoli nam uczcić ten wyjątkowy dzień razem – we wspólnocie parafialnej zgromadzonej wokół św. Jana Pawła II.

Poczujmy się zaproszeni i zaprośmy innych. Taka okazja zdarza się tylko raz w życiu!

Napoleon powiedział: by wygrać wojnę, potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. By zdobyć niebo, świętość potrzeba też trzech rzeczy - modlitwy, modlitwy, modlitwy. Od jakości modlitwy zależy wszystko.

św.Maksymilian Maria Kolbe

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.19040179252625