PLAN UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA

7 czerwca 2020

W najbliższy czwartek, 11 czerwca obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, którą nazywamy popularnie BOŻYM CIAŁEM.

Centralnym punktem tego dnia jest Msza święta oraz procesja eucharystyczna. ZAPRASZAMY ZATEM  PARAFIAN DO LICZNEGO UCZESTNICTWA W MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 10:30. Po niej wyruszy PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY. W tym roku przebieg procesji odbywać się będzie według innego porządku niż dotychczas, ponieważ trasa procesji obejmie tylko teren wokół kościoła. Ostatni ołtarz zostanie umiejscowiony na podwyższeniu przy głównych schodach pomiędzy dzwonnicą i kaplicą przedpogrzebową. Z tego powodu prosimy, by na dolnym parkingu nie parkować samochodów w dzień Bożego Ciała. Dolny parking ma być placem, na którym wszyscy uczestnicy będą mogli spokojnie się pomieścić na zakończenie procesji. Trasa procesji oraz rozmieszczenie ołtarzy znajdują się na mapce zamieszczonej poniżej.

Najserdeczniej dziękujemy rodzinom, które zazwyczaj przygotowywały ołtarze na trasie procesji, że podjęły się tego zadania również i w tym roku, przygotowując ołtarze w nowych miejscach na terenie przykościelnym.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy są odpowiedzialni za udział w procesji od strony niesienia feretronów. UPRZEJMIE PROSIMY O ZAANGAŻOWANIE OSOBY NIOSĄCE: KRZYŻ, CHORĄGWIE, SZTANDARY, OBRAZY, BALDACHIM ORAZ CAŁĄ SŁUŻBĘ LITURGICZNĄ. Specjalną prośbę kierujemy do rodziców, którzy chcieliby przygotować DZIECI DO SYPANIA KWIATÓW ORAZ NIESIENIA RÓŻAŃCA. Ufamy, że starsze dziewczęta, które prowadziły dziewczynki sypiące kwiaty, podejmą się tego zadania także podczas tegorocznej procesji. Nie przewidujemy prób sypania kwiatów, ale prosimy, by dziewczynki chętne do sypania kwiatów zgromadziły się przed kościołem w Boże Ciało najpóźniej o godz. 10:10.

Wszystkich parafian zamierzających uczestniczyć w procesji prosimy o zabranie ze sobą śpiewników. Przewidujemy następujące pieśni: Twoja cześć chwała; U drzwi Twoich stoję Panie; Idzie, idzie Bóg prawdziwy; Kto się w opiekę odda Panu swemu; Bądźże pozdrowiona, Hostio żywa.

Przypominamy jednocześnie, że PRZYCHODZĄC DO KOŚCIOŁA I NA PROCESJĘ BOŻEGO CIAŁA NADAL OBOWIĄZUJE NAS ZASADA ZASŁANIANIA UST I NOSA.

Od czwartkowej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna się OKTAWA BOŻEGO CIAŁA Z CODZIENNĄ PROCESJĄ EUCHARYSTYCZNĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA. Zwracamy się z prośbą do osób zaangażowanych w procesję, by wytrwali w jej obsłudze do końca oktawy.

OD PONIEDZIAŁKU, AŻ DO ZAKOŃCZENIA OKTAWY, MSZA WIECZORNA BĘDZIE SPRAWOWANA O GODZ. 18:00.

---------->  MAPKA PROCESJI BOŻEGO CIAŁA <----------

Wiara pozwala nam pojąć, że istnieje coś niepojętego.

św. Anzelmz Canterbury