WPROWADZENIE NOWEGO PROBOSZCZA

5 lipca 2020

W NIEDZIELĘ, 5 LIPCA, O GODZ. 12:30 ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA NOWEGO PROBOSZCZA NASZEJ PARAFII KS. KANONIKA DR ŁUKASZA BIAŁKA. MSZĘ ŚWIĘTĄ KONCELEBROWAŁO LICZNE GRONO KAPŁANÓW, A PRZYRZECZENIA OD NOWEGO PROBOSZCZA PRZYJĄŁ W IMIENIU KS. ARCYBISKUPA METROPOLITY GDAŃSKIEGO, KS. KANONIK PIOTR GRUBA, DZIEKAN DEKANATU KIELNO.

Po wprowadzeniu nowego proboszcza do świątyni przedstawione zostały dwa dekrety. Pierwszy dotyczył nominacji na urząd proboszcza. Odczytał go ks. dziekan Piotr Gruba. Drugi dekret, odczytany przez ks. prałata Franciszka Rompę, dotyczył przyznania nowemu proboszczowi godności kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Wejherowie. Następnie prepozyt Kapituły, ks. prałat Tadeusz Reszka, wręczył ks. Łukaszowi dystynktorium kapitulne oraz własną komżę kanonicką jako znak wejścia do wspólnoty braterskiej kanoników wejherowskich.

Nie zabrakło również pięknych i ciepłych słów pod adresem nowego proboszcza, które popłynęły od przedstawicieli parafii i gości. Wśród nich głos zabrały dzieci, Służba Liturgiczna, Wspólnota Młodzieżowa „Jestem”, założona przez ks. Łukasza, przedstawiciele wszystkich wspólnot Żywego Różańca, Sołectw należących do Parafii Kielno, przedstawiciele Szkół z Karczemek oraz Kielna, Wójt Gminy Szemud, Strażacy z OSP Kielno, przedstawiciele Rady Parafialnej poprzedniego proboszcza. Głos zabrali również przedstawiciele Parafii w Pęcicach pod Warszawą, w której ks. Łukasz posługiwał duszpastersko w czasie studiów na UKSW w Warszawie. Ostatnie słowa pozdrowień wypowiedział ks. prałat Stanisław Majkowski, proboszcz parafii w Swarzewie, która jest rodzinną parafią ks. Łukasza.

Sprawowanie Mszy świętej uświetniła oprawa muzyczna poprowadzona przez Orkiestrę z Kielna oraz pana organistę Marcina Rosienke.

Po uroczystej Eucharystii parafianie przygotowali dla swojego księdza proboszcza bardzo milą niespodziankę: biały dywan, kolorowe bańki mydlane oraz burzę oklasków, śpiewu i gorących życzeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Jestem to znaczy : żyję, wiem, chcę, kocham.

Św. Edyta Stein

94 0.2181990146637