ODPUST PARAFIALNY KU CZCI NMP Z GÓRY KARMEL

19 lipca 2020

PIERWSZY DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO

W piątek, 17 lipca, przeżywaliśmy pierwszy dzień ODPUSTOWEGO TRIDUUM MARYJNEGO, KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL, nazywanej popularnie MATKĄ BOSKĄ SZKAPLERZNĄ.

Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Franciszek Rompa, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Marcin Blok. Kaznodzieja podkreślił, jak ważne jest osobiste doświadczenie prawdy o Miłosierdziu Bożym – o Bogu, który bezinteresownie kocha człowieka i zawsze jest gotowy do przebaczenia grzechów.

Po Mszy świętej ks. Proboszcz poprowadził adorację Pana Jezusa, w której wypowiedzieliśmy wobec Boga nasze: „przepraszam” za grzechy, nasze: „proszę” o łaskę świętości życia oraz nasze „uwielbiam Cię” za niepojętą miłość, której udzielasz nam przez Maryję.

DRUGI DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO

W sobotę, 18 lipca, przeżywaliśmy drugi dzień ODPUSTOWEGO TRIDUUM MARYJNEGO, KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL.

O godz. 16:30 rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie. O godz. 17:00 ks. Proboszcz sprawował Mszę świętą, po której poprowadził procesję maryjną. Początkiem procesji była szczególna modlitwa jaką jest zawierzenie naszej Parafii Matce Bożej Szkaplerznej. Następnie uczestnicy procesji, niosąc zapalone świece, śpiewali Litanię Loretańską, dziękując Maryi za znak Szkaplerza świętego oraz opiekę nad całą parafią.

TRZECI DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO

W niedzielę, 19 lipca, nastąpiło zwieńczenie ODPUSTOWEGO TRIDUUM MARYJNEGO, KU CZCI MATKI BOSKIEJ SZKAPLERZNEJ.

Suma odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu była sprawowana o godz. 12:30. Przez całą niedzielę kazania w naszej parafii głosił ojciec Bertold Dąbkowski OCD (Karmelita Bosy). Nasz kaznodzieja na każdej Mszy świętej przypominał czym jest Szkaplerz święty i jakie jest jego znaczenie dla życia duchowego oraz zbawienia człowieka.

Po uroczystej sumie odpustowej ks. Proboszcz poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem, która była wspólnym uwielbieniem Chrystusa przez wszystkich uczestników odpustowego świętowania.

Owocem tegorocznego odpustu ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej była decyzja ośmiu osób o przyjęciu Szkaplerza świętego i noszeniu go do końca życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom odpustu za piękny czas modlitwy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Jestem to znaczy : żyję, wiem, chcę, kocham.

Św. Edyta Stein