ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

1 września 2020

We wtorek, 1 września, o godz. 8:00, ks. proboszcz Łukasz Białk sprawował Mszę świętą na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego 2020/2021. Uczestniczyli w niej: dyrekcje szkół z Kielna i Karczemek, rodzice, nauczyciele, katecheci oraz uczniowie. W homilii ks. Proboszcz zwrócił uwagę, że Pan Jezus w rozpoczynającym się nowym roku nauki oczekuje od nas współpracy polegającej na połączeniu naszego wysiłku pracy i nauki z modlitwą i łaską, której udziela Bóg.

Po Mszy świętej wszyscy zgromadzeniu przeszli w procesji na cmentarz, aby pomodlić się i złożyć kwiaty na grobach żołnierzy i partyzantów poległych w obronie naszej Ojczyzny. Był to ważny, patriotyczny akcent obchodzonej 1 września 81. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Modlitwie przy grobach bohaterów towarzyszyły słowa: „Zachowali się tak, jak trzeba”.

Zapraszamy do galerii.

Nie ma nic równie wielkiego jak Eucharystia. Gdyby Bóg miał coś cenniejszego - ofiarowałby nam to.

Św. Jan Maria Vianney