PIERWSZE PARAFIALNE ŚWIĘTO CHLEBA

30 sierpnia 2020

Niedzielę, 30 sierpnia 2020 r., przeżywaliśmy z inicjatywy księdza Proboszcza jako PIERWSZE PARAFIALNE ŚWIĘTO CHLEBA. Na każdej Mszy świętej błogosławiliśmy chleb uświadamiając sobie, że pracują na niego rolnicy oraz wielu z nas. Każdy rodzaj pracy: usługowy, handlowy, biurowy, naukowy, produkcyjny czy rzemieślniczy, jest podejmowany ze względu na chleb.

Parafialne Święto Chleba miało wymiar głęboko formacyjny, ponieważ u nikogo z wierzących nie powinno zabraknąć wdzięczności za chleb, który codziennie znajduje się na stołach naszych domów. Rodziny uczestniczące w Eucharystii podczas Parafialnego Święta Chleba mogły przedłużyć świętowanie we własnych domach dzieląc się pobłogosławionym chlebem we gronie najbliższych lub z gośćmi. W ten sposób w każdym domu nasi parafianie uczcili ciężką pracę rolników oraz podziękowali Panu Bogu za błogosławieństwo dla swojej pracy i życia rodzinnego.

Zapraszamy do galerii.

Nie ma nic równie wielkiego jak Eucharystia. Gdyby Bóg miał coś cenniejszego - ofiarowałby nam to.

Św. Jan Maria Vianney

94 0.16519808769226