DOŻYNKI PARAFIALNE 2020

30 sierpnia 2020

Pierwsze PARAFIALNE ŚWIĘTO CHLEBA, obchodzone w niedzielę 30 sierpnia 2020 r., połączone było w tym roku z uroczystością DOŻYNEK PARAFIALNYCH. Tegorocznym gospodarzem dożynek było sołectwo w Kielnie, któremu najserdeczniej dziękujemy za podjęcie tej inicjatywy.

Uroczysta Msza święta dziękczynna za plony z pobłogosławieniem wieńca dożynkowego oraz ziarna pod zasiew była sprawowana o godz. 10:30. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Łukasz Białk, z którym koncelebrowali ks. prałat Franciszek Rompa, ks. Dariusz Hirsch MIC oraz o. Rufus Witt OFM. Po Mszy świętej dożynkowej przedstawiciele parafii i sołectwa w Kielnie na czele ze starostami dożynek państwem Ewą i Ryszardem Hoppa oraz panią sołtys Wiesławą Wenzel złożyli kwiaty przy figurze św. Jana Pawła II z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Papieża.

Po zakończonych uroczystościach uczestnicy dożynek mieli możliwość zwiedzić mini-skansen, który mieszkańcy sołectwa w Kielnie zorganizowali na placu przy kościele, prezentując dawne maszyny i narzędzia rolnicze.

Obchodom Dożynek Parafialnych oraz Pierwszego Parafialnego Święta Chleba towarzyszyła piękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera modlitwy, wdzięczności i radości.

Zapraszamy do galerii.

Jak przyjęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie

List do Kolosan