DZIEŃ PAPIESKI

11 października 2020

NIEDZIELA, 11 PAŹDZIERNIKA  BYŁA OBCHODZONA W POLSCE JAKO XX DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM „TOTUS TUUS”. tego dnia szczególne zaakcentowaliśmy naszą wdzięczność wobec Boga za życie i posługę św. Jana Pawła II oraz podkreślić jego duchową więź z Maryją. Każdą Mszę świętą  rozpoczynaliśmy od zapalenia świecy przy ołtarzu Matki Bożej i modlitwy zawierzenia Maryi naszych rodzin oraz całej parafii. W ten sposób nawiązaliśmy do zwyczaju  praktykowanego przez Jana Pawła II, który podczas pobytu w różnych sanktuariach maryjnych na świecie, właśnie w ten zewnętrzy sposób wyrażał swoje wewnętrzne przywiązanie do Matki Bożej.

PONIEWAŻ DZIEŃ PAPIESKI ZBIEGAŁ SIĘ W TYM ROKU Z 100. ROCZNICĄ URODZIN PAPIEŻA SZCZEGÓLNE ZAPROSZENIE SKIEROWALIŚMY DO WSZYSTKICH DZIECI  I PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12:30 ZAPROSILIŚMY NA  „KREMÓWKOWY KWADRANS ZE ŚWIĘTYM PAPIEŻEM”

.Pogoda pozwoliła, aby w ogrodzie na plebanii przygotować  urodzinowe papieskie kremówki, jako słodki upominek dla wszystkich dzieci obecnych na Mszy świętej.

W Chrystusie mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie wykroczeń dzięki bogactwu Jego łaski.

Ef 1,7