II Niedziela Adwentu zbiegła się w tym roku z dniem 6 grudnia, kiedy w kalendarzu liturgicznym wspominamy Świętego Mikołaja, biskupa Miry na terenie dzisiejszej Turcji, który żył w IV wieku. Ten wyjątkowy Święty czczony jest w Kościele Katolickim oraz Prawosławnym.
Święty Mikołaj jest patronem, który ucząc miłości do Pana Jezusa ukazuje jak ważne jest dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem. Z tego powodu w Dniu Świętego Mikołaja obdarowujemy się prezentami. Również w naszej Parafii, po zakończeniu Mszy świętej, cieszyliśmy się odwiedzinami Świętego Mikołaja, który wraz ze swoim orszakiem obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Świętego Mikołaja w naszej Parafii.
Zapraszamy ---> do galerii