W tegoroczne Boże Narodzenie, tak inne, niż wiele poprzednich, chciałbym złożyć wszystkim moim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzenia, w których zainspirowałem się nauczaniem św. Ambrożego, biskupa Mediolanu.
Podczas gdy cały świat dotyka udręka pandemii, my – ludzie wiary, odkryjmy na nowo najwspanialszą Osobę Boga, który stał się Człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia.
Niech Nowonarodzony Jezus Chrystus, Syn Boży, nasz Zbawiciel i Brat, stanie się dla nas wszystkim.
Niech w Nim spełniają się nasze najgłębsze potrzeby.
Jeżeli przestaliśmy widzieć sens życia – On jest Logosem, w którym się wszystko wyjaśnia i porządkuje.
Jeśli potrzebujemy uleczenia – On jest Lekarzem.
Jeśli przygniata nas nieprawość – On jest sprawiedliwością.
Jeśli potrzebujemy wsparcia – On jest mocą Boga.
Jeśli lękamy się śmierci – On jest zmartwychwstaniem i życiem.
Jeśli pragniemy nieba – On jest drogą do Ojca.
Jeśli otaczają nas duchowe ciemności – On jest światłością świata.
Jeśli szukamy szczęścia – On jest jego hojnym Dawcą.
Jeśli pragniemy wiary, nadziei i miłości – On jest ich prawdziwym i niezastąpionym źródłem.
Wszystkim Siostrom i Braciom w wierze, moim Parafianom i Gościom
życzę Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021,
Niech Chrystus będzie zawsze będzie z nami i w nas!
Ks. proboszcz Łukasz Białk
wraz z ks. seniorem Franciszkiem Rompą