ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT NARODZENIA PAŃSKIEGO ORAZ NOWEGO ROKU 2021

25 grudnia 2020

W tegoroczne Boże Narodzenie, tak inne, niż wiele poprzednich, chciałbym złożyć wszystkim moim Parafianom, Gościom oraz Sympatykom naszej parafii życzenia, w których zainspirowałem się nauczaniem św. Ambrożego, biskupa Mediolanu.

Podczas gdy cały świat dotyka udręka pandemii, my – ludzie wiary, odkryjmy na nowo najwspanialszą Osobę Boga, który stał się Człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia.

Niech Nowonarodzony Jezus Chrystus, Syn Boży, nasz Zbawiciel i Brat, stanie się dla nas wszystkim.

Niech w Nim spełniają się nasze najgłębsze potrzeby.

Jeżeli przestaliśmy widzieć sens życia – On jest Logosem, w którym się wszystko wyjaśnia i porządkuje.

Jeśli potrzebujemy uleczenia – On jest Lekarzem.

Jeśli przygniata nas nieprawość – On jest sprawiedliwością.

Jeśli potrzebujemy wsparcia – On jest mocą Boga.

Jeśli lękamy się śmierci – On jest zmartwychwstaniem i życiem.

Jeśli pragniemy nieba – On jest drogą do Ojca.

Jeśli otaczają nas duchowe ciemności – On jest światłością świata.

Jeśli szukamy szczęścia – On jest jego hojnym Dawcą.

Jeśli pragniemy wiary, nadziei i miłości – On jest ich prawdziwym i niezastąpionym źródłem.

Wszystkim Siostrom i Braciom w wierze, moim Parafianom i Gościom

życzę Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021,

Niech Chrystus będzie zawsze będzie z nami i w nas!

Ks. proboszcz Łukasz Białk

wraz z ks. seniorem Franciszkiem Rompą

Pokora jest nie tylko warunkiem autentyczności i prawdziwości wszystkich cnót, lecz także warunkiem przemienienia w Chrystusie. Ale ma ona w sobie samej wysoką wartość, nadaje człowiekowi szczególne piękno.

Dietrich von Hildebrand