ORSZAK TRZECH KRÓLI 2021

6 stycznia 2021

W ŚRODĘ, 6 STYCZNIA, OBCHODZILIŚMY UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, NAZYWANĄ POPULARNIE ŚWIĘTEM TRZECH KRÓLI.

W TYM DNIU ZAPLANOWALIŚMY ORSZAK TRZECH KRÓLI W FORMIE PROCESJI upamiętniającej przybycie do Nowonarodzonego Jezusa Mędrców ze Wschodu, którzy oddali Mu pokłon jako Bogu i ofiarowali swe dary.

ORSZAK TRZECH KRÓLI ROZPOCZĄŁ SIĘ PRZED GŁÓWNYMI SCHODAMI PROWADZĄCYMI DO KOŚCIOŁA O GODZ. 12:15. Następnie procesja przejszła trasą wokół kościoła, by wejść do świątyni, gdzie odbyła się inscenizacja hołdu Mędrców. Po niej była sprawowana MSZA ŚWIĘTA ok 12:30.

Ze względu na pandemię oraz na ściśle religijny charakter wydarzenia trasa procesji obejmowała w tym roku tylko teren wokół światyni. Bezpieczeństwu uczestników sprzyjał fakt, że procesja odbywała się na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że nik z nas nie zapomniał o maseczkach!

OSOBY UCZESTNICZĄCE W PROCESJI, PRZYNIOSŁY ZE SOBĄ MAŁE DZWONECZKI, KTÓRYCH DELIKATNY DŹWIĘK TOWARZYSZYŁ ŚPIEWANIU KOLĘD. DLA UCZESTNIKÓW ORSZAKU PRZYGOTOWANO OKOLICZNOŚCIOWE KRÓLEWSKIE KORONY..

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TEN PIĘKNY DZIEŃ W KTÓRYM UWILBILIŚMY JEZUSA NOWONARODZONEGO!

C + M + B + 2021

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziemy ---> TUTAJ.

Niegdyś byliście ciemnością, teraz zaś jesteście światłością w Panu. Postępujcie więc jak dzieci światłości!

Ef.5,8