BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW

3 kwietnia 2021

WIELKA SOBOTA TO W KOŚCIELE DZIEŃ CISZY I CZUWANIA PRZY CHRYSTUSIE SPOCZYWAJĄCYM W GROBIE. PRZEZ CAŁY DZIEŃ WIERNI NAWIEDZALI GRÓB CHRYSTUSA TRWAJĄC NA MODLITWIE I MILCZENIU.

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW, ZWANE RÓWNIEŻ ŚWIĘCONKĄ, ODBYWAŁO SIĘ W TYM ROKU NA ZEWNĄTRZ KOŚCIOŁA O GODZ. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

Ks. Proboszcz podkreślił, że przynosząc pokarmy do pobłogosałwienia wyrażamy Bogu wdzięczność za to, że nie brakuje nam codziennego pożywienia. Ponadto zauważył, że święconka jest zapowiedzią wspólnego śniadania wielkanocnego, które zwykle przeżywamy w gronie rodziny i przyjaciół. To ważna okazja, przy której umacniamy wiarę w Boga oraz radość i jedność z najbliższymi.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.068228960037231