14 KWIETNIA OBCHODZILIŚMY PAŃSTWOWE ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI.
W tym roku przypada 1055 ROCZNICA CHRZTU NASZEJ OJCZYZNY. Ważnym sposobem uczczenia tej wyjątkowej rocznicy była Msza święta. Dodatkowo wielu naszych parafian wywiesiło flagi narodowe jako wyrazaz PATRIOTYZMU, czyli miłości do Polski oraz WDZIĘCZNOŚCI DOBREMU BOGU za dar wiary w naszym narodzie.
Święto Chrztu Polski to wielkie dziękczynienie Bogu za Jego przymierze zawarte z naszym narodem oraz za ponad tysiąc pięćdziesiąt pięć lat państwowości polskiej, która ściśle wiąże się z przyjęciem chrztu przez księcia Mieszka I.
Poniżej prezentujemy zdjęcia flag, które tego dnia powiewały przy domach naszych parafian.