DZIEŃ FATIMSKI

13 maja 2021

13 Maja, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy przeżywaliśmy w naszej parafii DZIEŃ FATIMSKI. Zaakcentowaliśmy go przez trzy wydarzenia: o godz. 18:30 trwaliśmy na modlitwie różańcowej adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 19:00 ks. Proboszcz przewodniczył Mszy świętej sprawowanej z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi. Około godz. 20:00 zawierzyliśmy naszą parafię opiece Maryi oraz wstawiennictwu św. Jana Pawła II, wspominając 40. rocznicę zamachu na jego życie.
Nowym akcentem wieczoru fatimskiego była duchowa procesja, w której podczas śpiewu pieśni: „Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon” unosiliśmy płonące świece ku górze, by symbolicznie ukazać wyższość światła Bożej łaski nad ciemnością zła i grzechu.

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.

św. Pius X