KS. PROBOSZCZ NA BAŁTYCKIM FESTIWALU NAUKI

19 maja 2021

W środowe popołudnie, 19 maja, ks. Proboszcz wziął udział XVIII BAŁTYCKIM FESTIWALU NAUKI w Gdańsku Oliwie. Konferencję naukową zorganizowało Gdańskie Seminarium Duchowne we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem przewodnim spotkania naukowego był: „Kościół na Pomorzu w wymiarze historycznym, kulturowym i sakralnym” w 200. rocznicę bulli Piusa VII „De salute animarum”. Ks. Proboszcz wygłosił referat: „«PO OWOCACH ICH POZNACIE» (Mt 7,20). OBLICZA ŚWIĘTOŚCI KOŚCIOŁA NA POMORZU”. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sylwetki świętych Kościoła na Pomorzu ze szczególnym uwzględnieniem zmarłej w opinii świętości siostry Urszuli Napierskiej. Przypomnijmy, że ks. Proboszcz jest postulatorem jej procesu na stopniu diecezjalnym.

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.

św. Pius X