ŚWIADECTWO KLERYKA

23 maja 2021

W dzień Zesłania Ducha Świętego, 23 maja, gościł w naszej parafii kleryk Patryk Zybert z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Przez całą niedzielę dzielił się z nami świadectwem swojego powołania. Przy tej okazji prosił, by zawsze modlić się o powołania i za powołanych do kapłaństwa.
Bardzo miłym wydarzeniem była homilia o godz. 12:30, która polegała na dialogu pomiędzy klerykiem a ks. Proboszczem. Przypomnijmy, że w trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się o nietypowym „zbiegu okoliczności”, ponieważ kl. Patryk przyjął Pierwszą Komunię Świętą dokładnie dwanaście lat temu, również w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a księdzem, który wtedy przygotowywał go zarówno do pierwszej Komunii jak i pierwszej spowiedzi był ówczesny wikariusz parafii Chrystusa Miłosiernego w Redłowie – ks. Łukasz Białk.
Bogu niech będą dzięki za takie Boże „zbiegi okoliczności”!

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.

św. Pius X

94 0.17019581794739