MSZA PRYMICYJNA KS. MICHAŁA

23 maja 2021

Tegoroczną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończyła w naszej parafii Msza Święta Prymicyjna o godz. 17:00. Sprawował ją ks. Michał Czyż. Na zakończenie liturgii nowo wyświęcony kapłan udzielił błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim uczestnikom liturgii. Ks. Proboszcz dziękując ks. Michałowi za odwiedziny naszej parafii i sprawowaną Mszę świętą powiedział, że błogosławieństwo prymicyjne wraz z odpustem zupełnym stanowią bardzo cenne duchowe dobro, które może rozdzielać wśród wiernych nowo wyświecony ksiądz.
Bogu niech będą dzięki za jedenastu księży, którzy w tym roku przyjęli święcenia w Archidiecezji Gdańskiej.

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.

św. Pius X