BIAŁY TYDZIEŃ DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

30 maja 2021

• Niedziela, 30 maja – Dzieci uczestniczą w Mszy świętej z rodzicami chrzestnymi.Tego dnia pobłogosławienie książeczek.
  • Poniedziałek, 31 maja – Dzieci uczestniczą w Mszy świętej z babcią i dziadkiem.Tego dnia pobłogosławienie różańców.
  • Wtorek, 1 czerwca – Dzieci uczestniczą w Mszy świętej z rodzeństwem lub kuzynostwem.Tego dnia pobłogosławienie medalików.
  • Środa, 2 czerwca – Dzieci uczestniczą w Mszy świętej z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami.
  • Czwartek, 3 czerwca – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Tego dnia dzieci uczestniczą w Mszy świętej z rodzicami o godz. 10:00 i procesji eucharystycznej, która odbywa się bezpośrednio po Mszy świętej do czterech ołtarzy.
  • Piątek, 4 czerwca – Dzieci uczestniczą w Mszy świętej z modlitwą za zmarłych. Tego dnia dzieci przynoszą znicze, które później zapalą na grobach swoich bliskich.
  • Sobota, 5 czerwca – Tego dnia dzieci nie mają obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej.
  • Niedziela, 6 czerwca – Zakończenie białego tygodnia. Dzieci uczestniczą w Mszy świętej o godz. 12:30. Tego dnia pobłogosławienie i rozdanie pamiątek z Pierwszej Komunii Świętej.

Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić.

św. Pius X