CZERWCOWY DZIEŃ FATIMSKI PO SALEZJAŃSKU

13 czerwca 2021

W niedzielę, 13 czerwca, obchodziliśmy Dzień Fatimski. O godz. 16:30 ks. Proboszcz poprowadził Różaniec wynagradzający przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Po nim była sprawowana Msza święta, której przewodniczył ks. Michał Wocial SDB, salezjanin, misjonarz pracujący na Ukrainie. Nasz gość jest doktorantem na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i należy do grupy studentów, którzy zgłębiają teologię duchowości, wykładaną przez ks. Proboszcza.
Odnosząc się do czytań mszalnych ks. Michał bardzo mocno podkreślił w homilii wątek działania Boga w historii. Zwrócił uwagę, że Bóg kieruje wydarzeniami posługując się dwoma narzędziami: Kościołem i Maryją. Po Mszy świętej nasz gość poprowadził procesję maryjną wokół kościoła. Dziękujemy ks. Michałowi za jego obecność oraz świadectwo pracy kapłańskiej. Po Mszach świętych wielu parafian wsparło ofiarą działalność ks. Michała, którą podejmuje na Ukrainie w duchu salezjańskim troszcząc się o katolicką formację i wychowanie dzieci i młodzieży.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
104 0.046338796615601