Z BOGIEM W NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY

1 września 2021

1 września o godz. 8:00 sprawowana była Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022. W Eucharystii wzięli udział: dyrektorzy szkół z Kielna i Karczemek, nauczyciele, katecheci, rodzice, oraz dzieci i młodzież.
W homilii ks. Proboszcz zwrócił uwagę na rolę Ducha Świętego, który towarzyszy ludziom w procesie zdobywania wiedzy i umiejętności, kształtowania charakteru oraz prowadzi ludzi do odkrywania prawdy. Na zakończenie kazania wszyscy zgromadzenia pomodlili się najbardziej znaną modlitwą, który ukazuje działanie Ducha Świętego w nauce:
DUCHU ŚWIĘTY,
KTÓRY OŚWIECASZ SERCA I UMYSŁY NASZE
DODAJ NAM OCHOTY I ZDOLNOŚCI,
ABY TA NAUKA
BYŁA DLA NAS Z POŻYTKIEM DOCZESNYM I WIECZNYM.
PRZEZ CHRYSTUSA, PANA NASZEGO.
AMEN.

Nie powinniśmy kochać ludzi na tyle, aby dla nich kochać ich występki.

św. Augustyn

94 0.076620101928711