DRUGIE PARAFIALNE ŚWIĘTO CHLEBA

29 sierpnia 2021

W niedzielę, 29 sierpnia, przeżywaliśmy DRUGIE PARAFIALNE ŚWIĘTO CHLEBA. Na każdej Mszy świętej błogosławiliśmy chleb oraz inne pieczywo, dziękując Panu Bogu za codzienny pokarm. Tej niedzieli szczególnie uświadamialiśmy sobie, że na chleb pracują rolnicy oraz wielu z nas. Każdy rodzaj pracy: usługowy, handlowy, biurowy, naukowy, produkcyjny czy rzemieślniczy jest podejmowany ze względu na chleb. W modlitwie „Ojcze nasz” prosimy Boga, by nie zabrakło nam codziennego pokarmu. Parafialne Święto Chleba stało się naszym podziękowaniem dobremu Bogu za obfitość Jego błogosławieństwa oraz ojcowską opiekę nad każdym z nas.

Parafialne Święto Chleba zyskało w tym roku zasięg poza parafialny dzięki orkiestrze dętej z Gminy Spytkowice koło Wadowic, którzy gościnnie ubogacili Mszę świętą o godz. 12:30, dzięki życzliwości Wójta Gminy Szemud.

Rodzice z dziećmi mieli możliwość podejścia do dekoracji w kościele, przy której przedstawiona została „Droga chleba” ukazująca powstanie chleba od ziarna aż do wypieczonego bochenka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się drewniane naczynie z naturalnie rosnącym ciastem chlebowym, które zostało przygotowane specjalnie na nasze Parafialne Święto Chleba.

Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za piękne przeżywanie Drugiego Parafialnego Święta Chleba. Niech radość tego czasu zawsze nam towarzyszy przy stole w naszych domach, gdy dzielimy się chlebem podczas wspólnego posiłku.

Zapraszamy do ---> galerii

Nie powinniśmy kochać ludzi na tyle, aby dla nich kochać ich występki.

św. Augustyn