19 września, przeżywaliśmy PARAFIALNĄ NIEDZIELĘ KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Przez cały dzień nasze modlitwy i refleksje poświęcaliśmy tajemnicy Krzyża świętego – znaku miłości Boga i zbawienia człowieka. Ks. Proboszcz przybliżył również historię wykonania oraz wymowę naszego, kieleńskiego Krzyża, stojącego w tych dniach w centralnym miejscu prezbiterium. Centralna Msza Parafialnego Święta Krzyża była sprawowana o godz. 10:30, na jej zakończenie byliśmy świadkami obrzędu namaszczenia figury Pana Jezusa olejkiem nardowym. Po tym obrzędzie, w uroczystej procesji, ze śpiewem i orkiestrą, przenieśliśmy krzyż do kaplicy św. Józefa. Tam będzie czekał na swoje poświęcenie, którego dokona 22 września, o godz. 17:45, Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziemy ---> tutaj