GOŚCIE Z INSTYTUTU HISTORII SZTUKI W NASZYM KOŚCIELE.

29 września 2021

We wtorek, 28 września, nasz kościół parafialny odwiedzili goście z Uniwersytetu Warszawskiego związani z Instytutem Historii Sztuki. Samodzielny pracownik naukowy, pan dr hab. Michał Wardzyński, podróżujący po Pomorzu wraz ze swoimi doktorantami zatrzymał się w naszej świątyni w celu dokonania dokumentacji fotograficznej i pomiarowo-inwentaryzacyjnej zabytków potrzebnych do prowadzenia studiów nad rzeźbą barokową i późnobarokową w dawnych Prusach Królewskich. Badaczy historii sztuki zainteresowała zwłaszcza barokowa chrzcielnica znajdująca się w wyposażeniu naszego kościoła. Dziękujemy gościom za miłe spotkanie i życzymy owocnych badań naukowych.

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie

90 0.083992004394531